وقتی از یک دوست نزدیک خواسته شدم که برای اولین بار عروسی را انجام دهد ، وحشت کردم. چگونه من ، 31 ساله ای که هرگز ازدواج نکرده ام ، قرار است با عاقلانه درباره عشق و تعهد و اعتماد صحبت کنم؟

به طور طبیعی ، من ده ها اسکریپت رسمی و سخنرانی های نمونه را بصورت آنلاین مرور کردم ، اما همه آنها سرد من بودند. این فقط این نیست که آنها پر از کلیشه هایی بودند که می دانستم باعث می شود چشمان اعضای مخاطبانم به لعاب برسد. همچنین این بود که آنها توخالی زنگ زدند و راستش را بخاطر هوشیاری مخاطبان من احساس اهانت کردند.

من در نسلی بزرگ شده ام که به طرز باورنکردنی نسبت به ازدواج بدبین است. همه ما آمار مربوط به طلاق را شنیده ایم و همه ما دوستانی داریم که از خانواده های طلاق گرفته می شوند. بنابراین این شرایطی بود که کلمات "وقت افتخار" فقط احساس بی حوصلگی و بی معنی می کردند.

ترس من از آرایش روشنفکرانه عروسی بدتر شد. طرف داماد عمدتا مهندسانی از استانفورد بودند ، مهندسین جانبی عروس از MIT. نه نوع افرادی که به خاطر انعطاف پذیری مبهم و دوست داشتنی درمورد عشق و ازدواج قرار می گیرند.

من می دانستم که این واقعیت دست اول است ، زیرا در ماه هایی که دوستم از من خواسته بود ، در عروسی هایی که در آن شرکت می کردم به سخنرانی های مسئولانه توجه کردم. علیرغم تمام تلاش خودم ، من همیشه منطقه بندی می کردم. عروس و داماد ، سوزان و جاش ، با استعداد ترین و شگفت انگیزترین زوج هستند و من چیزی بیشتر از آنها خواستم تا جنجالهای ناخوشایند. من چیزی را می خواستم که آنها به خاطر بیاورند و مهمتر از آن ، من چیزی را می خواستم که از آنها استفاده کنند.

بنابراین ، من فکر کردم ، در حالی که ممکن است من به شدت انصاف بدهم که بتوانم در مورد ازدواج مشاوره بدهم ، چه کسی واجد صلاحیت بیشتری برای مشاوره از دکتر جان گوتمن و مؤسسه گوتمن است؟ من نمی توانستم به روشی بهتری برای مشاوره فکر کنم که نه تنها معنادار باشد ، بلکه عملی و مبتنی بر شواهد هم باشد که بتوانم به اتاقی پر از مهندسان متوسل شویم.

من از برقراری ارتباط با مایکل فولوایلر در مؤسسه گوتمن هیجان زده شدم تا فرصتی برای ورود به ده ها سال تحقیق و تجربه بالینی این موسسه داشته باشم. به ویژه ، یک پیشنهاد از مایکل برجسته شد: بوسه شش ثانیه ای.

فوراً می دانستم که عالی است. داماد مدیرعامل یکی از سریعترین استارتاپ های در حال رشد در Silicon Valley است و عروس خود عضو اصلی یک استارتاپ است. اگرچه آنها یکی از عاشقانه ترین و روابط دوستانه زوج ها هستند که من می دانستم ، آنها چنان شلوغ شده اند که به ضرورت ، آنها شروع به تهیه دبیر داماد خرمای خود کرده اند. من می دانستم که بزرگترین چالشی که در سال های اولیه ازدواج با آنها روبرو می شوند ، یافتن زمان برای یکدیگر است.

اما چه کسی نمی تواند شش ثانیه در روز وقت بگذارد؟ در دنیای مدرن و طاقت فرسا ما ، در اینجا یک آیین ساده برگزار شد که حتی شلوغ ترین زوج نیز به راحتی می توانند آن را اتخاذ کنند.

من "بوسه شش ثانیه ای" را سنگ بنای بخش توصیه های سخنرانی خود قرار دادم و خاطرنشان کردم که ، "در واقع ، پایان این مراسم زمان مناسب برای شروع تمرین است."

این یک ضربه بود. اگر هیچ چیز دیگری در سخنرانی من کار نکرد - و من واقعاً مطمئن نیستم که هیچ کس دیگری کار کند - من می دانم که این کار به این دلیل انجام شده است زیرا وقتی مراسم به پایان رسید ، هنگامی که من در نهایت گفتم این کلمات کلاسیک ، "شما ممکن است عروس را ببوسید ،" من تاب شدم همانطور که من شنیدم که تمام جمعیت در حال شروع به شمارش در یونیسون هستند: "1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6!" فقط با بازگو کردن آن لحظه هیجان به من می دهد - این مرا با چنین شادی و لذت فرا می بخشد.

بعد از گوش دادن به سخنرانی های مسئولانه که همه آنها با یک گوش و گوش دیگر به گوش می رسیدند ، من از قبل تصمیم گرفتم که اگر بتوانم مردم را به خاطر بیاورم که از گفتار من بخواهند ، یک برد بزرگ خواهد بود. در آن صورت ، ماموریت انجام شد. در طول پذیرایی ، هر زمان که زوج زیبا به دلیل چسبیدن عینک میهمانان به بوسه بروند ، همه میهمانان به آرامی به شش می رسیدند. من از یک واقعیت می دانم که برخی از زوج ها بعداً "این کار را" کردند.

این فقط نشان می دهد که ایجاد یک تفاوت بزرگ در ازدواج لازم نیست زمان زیادی را صرف کند ، در واقع می تواند بسیار ساده باشد. و یک سخنرانی رسمی لازم نیست مبهم و کلیشه ای باشد ، در واقع می تواند بسیار عملی باشد. من از دکتر گوتمن ، مایکل فولوایلر و مؤسسه گوتمن بسیار ممنونم که این موضوع را به من نشان دادند.

منبع :  sanykala

سوء مصرف مواد: میهمان دعوت نشده

زمان آن رسیده است که نحوه بهبود رفتار ما با زوج ها را بهبود بخشیم

3 نکته مبتنی بر تحقیق برای یک رابطه شاد و سالم

، ,یک ,های ,سخنرانی ,ازدواج ,گوتمن ,، در ,، من ,می دانستم ,من می ,من از

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

غلامرضا بخارایی - کارشناس رسمی دادگستری - حوادث ناشی از کار لوازم آرایشی لچیک برداشت های من از جهان پیرامون بهترین آهنگ های محلی رنج کشیدن ~Light Blue~ جهان اقتصاد tatalooتتلو learnwordpress hhjhjhj